7 Aralık 2023

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK; EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
MİTHAT CEMAL KUNTAY

 
KÖŞE YAZARLARI >> Fikret KESİM
ELEŞTİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNSEK Mİ ?
DEĞERLİ OKUYUCULAR,


BİLİNDİĞİ ÜZERE   www.guldibikoyu.com  İLE   www.gevli.com  U 7 YIL ÖNCE YAYIN HAYATINA ALARAK KÖYDE BİR FARKINDALIK OLUŞTURMAYI AMAÇLADIK.  BELKİ BAŞARDIK BELKİ BAŞARAMADIK. BUNU ZAMAN GÖSTERECEK. AMACIMIZ WEB SAYFAMIZDA GÜNCEL HABERLERİ YAYINLAYIP İNSANLARIN KÖYÜMÜZ İLE İLGİLİ MERAKLARINI GİDERMEYE ÇALIŞMAKTI. ANCAK KÖYDEKİ HABERE KONU OLACAK OLAYLAR VE BU HABERLERİ BİZLERE ULAŞTIRACAK KİŞİLERİN İLGİSİZ VE DUYARSIZ OLMALARI NEDENİ İLE PEK ÇOK HABER BU SAYFALARDAN YAYIMLANMADAN ZAMANDA YOK OLUYOR. VE HERKESTEN AYNI TEPKİYİ ALIYORUZ. NE ZAMAN SİTEYE GİRSEK AYNI HABERLER VAR. İYİ GÜZELDE BİZE ULAŞTIRILAN TÜM HABERLERİ YAYINLIYORUZ. BİZLERE ULAŞTIRILMAYAN HABERLERİ VE OLAYLARI NEREDEN BİLECEĞİZ. MEDYUM DEĞİLİZKİ.  BU KONUDA HALA İNSANLARIMIZ DUYARSIZ.  KİMSE BU KONUDA ÇABA SARFETMİYOR.

SONRASINDA DEDİK Kİ BARİ BİR SMS SİSTEMİ KURALIM DÜĞÜN VE CENAZE OLAYLARINI EN AZINDAN SMS İLE DUYURALIM.  3 YILDIR GAYET İYİ ÇALIŞAN BİR SMS SİSTEMİ İLE YOLUMUZA DEVAM ETMEKTEYİZ. AMACIMIZ HER ZAMAN KÖYÜMÜZ İLE İLGİLİ OLMAKTI VE DEVAMDA EDECEĞİZ.

WEB SAYFAMIZDA KÖŞE YAZARLARIMIZA YER AÇTIK. DEDİK Kİ KÖYÜMÜZ İLE İLGİLİ ESKİ VE YENİ BİLGİLERİ PAYLAŞILSIN. KONULAR TARTIŞILSIN. FİKİRLER DETAYLANDIRILSIN İSTEDİK. BUNUN İÇİN BU SAYFALARDA YAZI YAZMAK İSTEYEN VEYA BİZLERİN YAZMASINI İSTEDİĞİ ; KENAN GÜLER, İRFAN ALİŞAN, DURSUN YELKEN VE ZAFER BAŞARAN A KÖŞE YAZARLIĞI VERDİK VE KENDİLERİNCE YAZILAR YAZMAYA ÇALIŞTILAR. İLK YILIN VERDİĞİ HEYECAN BİR SONRAKİ YIL ZAMANLA KAYBOLDU VE YAZILARINI YAZMAZ OLDULAR. İŞ YÜKÜ, SİYASİ ÇEVRE VE ZAMAN DARLIĞI VS GİBİ ETKENLERDEN DOLAYI ARTIK YAZI YAZMADIKLARI NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜLMEKTE.  BÜYÜK BİR İHTİMALLE YAZDIKLARI YAZILARINI NERDEN NASIL YÜKLEYECEKLERİNİ BİLE UNUTMUŞLARDIR.  BÖYLE OLUNCA BEN KENDİME “ EDİTÖRÜN KÖŞESİNDEN” ADLI BİR BÖLÜM AÇIP KENDİMCE SORUNLARI, GÖRDÜKLERİMİ, YORUMLARIMI VE DÜŞÜNDÜKLERİMİ BU KÖŞEDEN YAZMAYA ÇALIŞIYORUM. HEMEN HEMEN AYDA BİR YAZI YAZMAYA ÇALIŞIYORUM. ELİMDEN GELDİĞİNCE. YAZDIKLARIM HER TÜRLÜ KİŞİSEL YORUMA AÇIKTIR. YETERKİ SAYGI ÇERÇEVESİ DIŞINA ÇIKILMASIN. YORUM KISMINDA ADINI YAZMAYANLARIN YORUMLARINI SİLMEKTEYİM.  BEN NASIL ADIMI YAZIYOR İSEM YORUM YAZANIN DA ADININ YAZILMASINI İSTERİM. YAZMIYORSA YORUM KISMINDA YAYINLAMAMA HAKKIM BANA AİTTİR.

YAZDIKLARIM KARŞISINDA TEPKİLER ALDIĞIMADA GERÇEKTEN SEVİNİYORUM. HEM OKUNDUĞUM İÇİN HEMDE FİKİRLERİ TARTIŞABİLDİĞİM İÇİN. ESKİDEN BERİ YAPAMADIĞIMIZ BİR MESELE BU. FİKİRLERİ KARŞILAŞTIRMAK VE TARTIŞABİLMEK. HERKES AYNI FİKİRDE OLACAK DİYE BİR ŞEY YOK. HERKES FİKRİNİ SAYGI ÇERÇEVESİNDE SÖYLEME HAKKI VARDIR. YETERKİ SINIRLARINI BİLSİN. GENELDE YAZDIKLARIMI SANKİ BİR TARAFMIŞ GİBİ ALGILAYANLAR OLDU.  AMACIM TARAF OLMAK DEĞİLKİ. AMACIM İNSANLARIN KONUŞABİLMESİNİ VE BİR ARAYA GELMESİNİ TARTIŞABİLMESİNİ, ÇOĞULCU BİR ANLAYIŞLA KARARLAR ALABİLMESİNİ İSTİYORUM. BUNUN NERESİNDE KÖTÜLÜK OLABİLİR Kİ. KÖYLE İLGİLİ NE ZAMAN BİR ETKİNLİK YAPILDI İSE VE ÇAĞRILDI İSEM KATILDIM VE ELİMDEN GELDİĞİNCE GÖRÜŞLERİMİ DİLE GETİRDİM. BENCE HERKESİN BÖYLE OLMASI KÖYÜMÜZ AÇISINDAN DAHA DA FAYDALI OLUR. BU GÜNE KADAR BİRİLERİNİN YAYDIĞI DEDİKODU İLE KİMSEYİ ELEŞTİRMEDİM VEYA SUÇLAMADIM. SORMAM GEREKEN BİR SORU VARSA ORTAYA DEĞİL DİREK KİŞİYE SORDUĞUM İÇİN KENDİMCE RAHATIM.  YAZDIKLARIMDA KİMSEYE İFTİRA ATMA EĞİLİMİ GÖSTERMEDİM, ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞI GÜTMEDİM. HERKESİN FİKRİNE DE SAYGILIYIM. TEK İSTEĞİM  SEVİYELİ TARTIŞABİLMEK.

BU SAYFALARDA YAZI YAZMAK İSTEYENLERE DE KAPIMIZ AÇIK. AMA BİZİM DİĞER YAZARLARIMIZ GİBİ 2 YAZI YAZIP KENARA ÇEKİLMEK YOK. HER AY DÜZENLİ YAZI YAZABİLECEK, YAZDIKLARINDA SADECE VE SADECE KÖYÜMÜZÜN SORUNLARINI DİLE GETİRİP ÇÖZÜMLERİ İÇİN FİKİRLER ORTAYA ATACAK ARKADAŞLARA HER ZAMAN İHTİYACIMIZ VAR. YETERLİ OLUMLU OLSUN.

EN SON YAZDIĞIM YAZIM İLE İLGİLİ NEDENSE YAZILARIMA YORUM YAZANLAR DA TARAFSIZ  DEĞİLMİŞİM GİBİ BİR İNTİBA UYANDIRIYORLAR. BEN HER ZAMAN KÖYÜMÜN İLERLEMESİ VE GELİŞMESİ İÇİN TARAFIM. BUNUN İÇİN ATILACAK HER ADIM İÇİN TARAFIM. KÖYÜN MENFAATLERİNİ KORUYACAK HERKESLE TARAFIM. BU ADIMLARI MUHTARIMIZ KAZIM TAŞKIN ATARSA ZATEN ONUNLA BİRLİKTEYİZ VE TARAFIZ DEMEKTİR. ATMAZ İSE NİYE ONUN TARAFINDA OLAYIM Kİ. AMACIM YAĞCILIK VEYA MENFAATÇİLİK DEĞİLKİ. BİR SEÇİM OLDU SEÇİMİN ARDINDAN GÖZLEMLEDİKLERİMİ YAZDIM. ASLINDA DAHA DA ÇOK DETAY VAR . SEÇİMİ KAZANAN KAZIM ABİYİ TEBRİK ETTİM VE YAZIMDA DA SEÇİME İYİ HAZIRLANDIĞI İÇİN KAZANDIĞINDAN DA BAHSETTİM. BENİM YENİLGİ İLE KAZIM ABİYİ KÖTÜLEDİĞİM YOKKİ. VEYA HİLE YAPTI DA DEMEDİM. BÖYLE BİR İDDİA DA ORTAYA ATMADIM. SADECE OY VERENLER İLE İLGİLİ BAZI GÖZLEMLERİM VARDI. BENCE HEPSİ DOĞRUDUR. BAZI KİŞİLERE GÖRE DOĞRU DEĞİLDİR. BUDA GÖRECELİ BİR KAVRAM.  BİLDİĞİM BİR ŞEY ;  SEÇİMİ GALİBİ KAZIM TAŞKIN I  VE MUHTARLIĞINI KUTLAMAK. BUNU DA ZATEN YAPTIK.  İNANMAYAN KAZIM TAŞKIN A SORABİLİR. KAZIM TAŞKIN IN ŞAHSI İLE HİÇ BİR ZAMAN SORUNUM OLMADI OLMAZDA. BEN MUHTARLIĞI İLE İLGİLİ DOĞRU ADIM ATTIĞINDA TEBRİK EDER DESTEK VERİRİM. ZAMANINDA OLDUĞUM GİBİ. EĞER KAZIM TAŞKIN BENİM ŞAHSIM İÇİN BUGÜNE KADAR BANA HİÇ DESTEK VERMEDİ  DERSE BENDE NELER YAPABİLDİĞİMİ BU SAYFALARDAN YAZARIM. İNANIYORUMKİ BU KONUDA DOĞRULARI SÖYLEYECEKTİR HER ZAMAN. AYNI ŞEKİLDE KÖYÜN MENFAATI DIŞINDA BİR KARAR VERİR VE UYGULARSA BU KONUDA DA ONA DÜŞÜNCELERİMİ SÖYLER VE KARŞISINDA DURURUM. BU GÖREV BU KÖYÜN EVLADI OLARAK  HERKESE DÜŞTÜĞÜ  GİBİ BANA DA DÜŞER. AMA BU GÖREV ŞAHSİ MENFAAT ÇAKIŞMASI İLE DOĞACAK BİR GÖREV DEĞİL. TAMAMEN KÖYÜ İLGİLENDİREN  KONU İSE BÖYLE BİR ADIM ATILIR. ONUN HARİCİNDE HER ZAMAN BİZİM ABİMİZ BÜYÜĞÜMÜZ VE KÖYÜMÜZÜN MUHTARIDIR VE SAYGI DUYARIZ.

BEN NASIL OLAYLARI, İNSANLARI ELEŞTİRİYOR İSEM İNSANLAR DA OKUYANLARDA BENİ ELEŞTİREBİLİRLER. KİMSEYE KIRILACAK DEĞİLİM. YETERKİ SAYGISINI YİTİRMEDEN YORUM YAPILSIN. YETERKİ YAPICI OLSUN. YETERKİ BİR HATAM VAR İSE DÜZGÜN KELİMELER İLE UYARSIN. ARKADAŞIM YILMAZ İLE KÖY WEB SAYFASINI KURDUĞUMUZDA AMACIMIZ İLGİYİ KÖYE ÇEKMEKTİ. VE HEP DEDİK Kİ SİZLERDE BİR ADIM ATIN SİZDE BAŞKA BİR KONUDA İLGİYİ KÖYE ÇEKİN Kİ KÖYÜMÜZ DEĞERİNİ KAYBETMESİN. İNSANLARIMIZ HEP BİRLİKTE VE KENETLENMİŞ OLSUN. İNSANLARIN KİME OY VERDİĞİNDEN DAHA ÇOK VERDİĞİ OYUN  TAKİPÇİSİ OLMASINI İSTERİZ.  İLGİYİ KÖYE ÇEKMEK İÇİN HER İYİ PROJEYE VARIZ. BAŞKA NE DİYELİM Kİ ….. SADECE BEN YAZACAĞIM VE BEN DİLE GETİRECEĞİM GİBİME GELİYOR. BEN BU KÖYÜN İNSANLARINI AZ ÇOK TANIYORUM.  BUNU DA WEB SAYFAMIZA YAPILAN MADDİ VE MANEVİ DESTEKLERLE GÖRDÜK. SMS SİSTEMİ KURDUĞUMUZ DA BİZE VERİLEN DESTEĞİ DE GÖRDÜK. BİR ELİN PARMAKLARINI GEÇMEMEKTE DESTEK VEREN KİŞİLERİN SAYISI.  BUYRUN SİZDE BİR GİRİŞİMLERDE BULUNUN VE KÖYE İLGİYİ ARTTIRIN. … OLMAYACAĞINI ADIM GİBİ BİLİYORUM. ÇÜNKÜ BİZİM  İNSANLARIMIZIN CEBİNDE AKREP VAR….

HAKSIZMIYIM………

 

 

 

FİKRET KESİM

21.04.2014

Okunma Sayısı : 3924

 
Yorumlar
zafer
Sizi tanımıyorum ama ne yazık ki durum bu. Sizin köyü de memleketi de bilmiyorum. google.da tesadüfen arama sonuçlarında çıktı. ben de 10 seneyi aşkındır sizinkine benzer bir site yaptuım tüm masrafları karşıladım. içeriği doyurdum. ama nafile.. facebook çıktı herşey orada paylaşılır oldu. paylaşılan da cenaze, mübarek olsun falan.. köyle ilgili bi haber geliişme içerik yazısı yok.
(25.02.2020)
 
Yazarın Diğer Yazıları
SEÇİM SONRASI HAFIZALARDA KALANLAR
MUHTARLIK SEÇİMİNİN NABZI
30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİ
EY GEVLİ NE HALDESİN !!
2013 YILI PİKNİĞİ
KÖY PİKNİĞİ Mİ ŞENLİK Mİ ?
NEDEN İLGİSİZ BİR GEVLİ LİYİZ
MERHABA 2012
GEÇMİŞ-BUGÜN-GELECEK
AKTİF BİR KÖY DERNEĞİMİZ OLMALI !!!
DERDİMİZ SADECE İÇME SUYU MU !!!!
HERKESE MERHABA
 
Her hakkı saklıdır. www.guldibikoyu.com-2011
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Sitedeki resim, yazı ve diğer materyaller kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz.