5 Şubat 2023

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK; EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
MİTHAT CEMAL KUNTAY

 
KÖŞE YAZARLARI >> Fikret KESİM
SEÇİM SONRASI HAFIZALARDA KALANLAR


30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİ SONA ERDİ. TÜM TÜRKİYEYE HAYIRLI OLSUN. ÜLKEDE Kİ REKABET MAHALLEMİZDE DE YAŞANDI. DAHA ÖNCEKİ SEÇİMLERDE GENELDE MUHTAR  ADAYI RAKİBİNE FARK ATARDI. YANİ SEÇİMDEN ÖNCE KİMİN KAZANACAĞI BELLİ OLURDU. BU SEFER GERÇEKTEN ÇEKİŞMELİ BİR YARIŞ İLE SONUÇLANDI. KAZANAN SADECE 2 OY İLE KAZANDI.  BU DEMEKTİR Kİ KÖYDE İNSANLAR DA BİR FARKINDALIK OLUŞTU.  ARTIK MUHTAR KAZIM TAŞKIN IN KARŞISINDA GÜÇLÜ BİR MUHALEFET KİTLESİ VAR DEMEKTİR.

SEÇİM İN GENELİNDE SORUNSUZ GİBİ GEÇSEDE KÜÇÜK AMA GEREKSİZ İKİ OLAYIN MEYDANA GELMESİ GÜLDİBİ MAHALLESİ BİREYİ OLARAK BENİ ÜZDÜ. İNSANLARIN PATLAMAYA HAZIR BOMBA GİBİ ORTALIKTA DOLAŞMASI, RAKİBİNE KARŞI YAKIŞIK ALMAYAN KONUŞMALARIN OLMASI BU OLAYLARI FİTİLLEYENLERE YAKIŞMADI.  YİNEDE SOĞUKKANLILIKLA BİTMESİ BİZLERİ BİRAZ OLSUN RAHATLATTI. TABİKİ SONUÇLARIN AÇIKLANMASINDAN SONRA KAYBEDEN OSMAN ALİŞAN VE EKİBİNİN CENTİLMENCE TEBRİK EDİP SAKİN TAVIRLARLA ORAYI TERKETMESİ SEÇİMLERİN SAKIN VE OLAYSIZ BİTMESİNDE EN BÜYÜK ETKENDİR. ŞAYET SEÇİMİ OSMAN ALİŞAN KAZANSA İDİ KAZIM TAŞKIN IN EKİBİNDEN VEYA DESTEKÇİLERİNDEN  BİR VEYA BİR KAÇ KİŞİ MAĞLUBİYETİ HAZMETMEYEREK OLAY ÇIKARTABİLECEK POTANSİYELDE İDİLER. BAZEN O KADAR MANTIKSIZ ŞEYLER KONUŞULDU Kİ MESELA HÜSEYİN UYAN IN BİR SORUSU İNSANLAR TARAFINDAN FARKLI ALGILANIP KARGAŞA ÇIKARTMAK İÇİN BAHANE OLDU. VE HİÇ ALAKASI OLMAYAN BİR KONU İÇİN BİR ANDA ORTAM GERİLDİ. BU GERİLEN ORTAM DA OLAYLA ALAKAM YOK İKEN BİR ANDA BEN SİTEDEN MUHTARLIK ANKETİNİ KAZIM TAŞKIN ANKETTE ÖNDE DİYE KALDIRMIŞIM. KORKAK TAVIRLAR SERGİLEMİŞİM. OSMAN ALİŞAN TARAFINDAYMIŞIM GİBİ SÖYLEMLERE DÖNÜŞTÜ.  SÖYLENENLERİN BİRİ DOĞRU. DİĞERLERİ TAMAMEN KARALAMA POLİTİKASI. EVET MUHTARLIK ADAYLIĞI SÜRESİNCE OSMAN ALİŞAN IN YANINDA VE DESTEKÇİSİYDİM. BUNDAN SONRADA DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK. BUNU BEN İNKAR ETMEDİM Kİ. ANCAK YAPILAN BİR ANKETİN KALDIRILMASINI KAZIM TAŞKIN A İZAH ETTİM.  SEÇİM YASAKLARI NEDENİ İLE ANKET  YAPILMASI VE YAYINLANMASI YASAK OLDUĞUNU BU NEDENLE KALDIRDIĞIMI İLETTİM. YİNEDE ETRAFINDAKİLER BUNU BİR KOMPLO OLDUĞUNU YAYDILAR MAHALLEMİZDE. NE DİYELİM ALGILARI BU YÖNDE İMİŞ. BEN NE ANLATIRSAM ANLATAYIM ONLAR İNANMAK İSTEDİĞİ GİBİ ANLAYACAKLAR. BİRDE KÖYDE KONUŞULAN BİR KONU DA OSMAN ALİŞAN A DESTEK VERENLER İÇİN BAZI DÜŞÜNCE VE EYLEMLER YAPILACAKMIŞ SEÇİMİ KAYBETMELERİ DURUMDA. BEN DAHİL BİR ÇOK ARKADAŞIMI DÜŞMAN İLAN ETTİLER. SANKİ YUNAN GAVURUYUZ. SİZLERE MENFAAT VE KORKU İÇİNDE OY VERENLER UNUTMAYIN Kİ BİR GÜN MENFAATLERİ BİTİNCE OY VERMEYECEKLER. EN AZINDAN BİZLER BİR TARAFIZ KİME OY VERDİĞİMİZİ MERTÇE DELİKANLICA SÖYLEYEBİLİYORUZ BAZILARI GİBİ KORKAKÇA BEN SANA VERDİM DEYİP BAŞKALARINA OY ATMA EĞİLİMİNDE DEĞİLİZ. KİMİN KİMİ SATTIĞINI BİLDİĞİMİZE GÖRE BENCE BİZİ SATANLAR DÜŞÜNSÜN KÖYDE OLABİLECEK HERŞEYİ. 

ÖZELLİKLE SEÇİMİ BELİRLEYEN ETMENLERDEN BİRİ DE KÖYDE OSMAN ALİŞAN DAN YANA DURUP GİZLİ GİZLİ KAZIM TAŞKIN IN TARAFINDA OLAN İNSANLAR. YANİ KISACASI BEN ŞUNU DESTEKLİYORUM DİYEMEYENLER. TABİKİ NEDENLERİ HER İKİ TARAFTAN ÇIKARLARI OLMASI. ÇOK ŞEYLER DUYDUK VE ŞAHİT OLDUK. YAŞADIKLARIMIZ BİZDE KALSIN. AMA UNUTMASINLAR.  KİM SATTI KİMLER DESTEK VERDİ AZ ÇOK BİLİNMEKTE. BİR GÜN GELİR OSMAN ALIŞAN I SATANLAR, UCUZA SATILIRLAR, SATILDIKLARINDAN HABERLERİ BİLE OLMAZ. O GÜN GELDİĞİNDE BİZLERİNDE SÖYLEYECEĞİ BİR İKİ CÜMLEMİZ OLACAKTIR MUHAKKAK.

SEÇİMİ BELİRLEYEN İKİNCİ ETMEN İSE ŞEVKETİYE SOKAĞIN % 80 İNİN KAZIM TAŞKIN A DESTEK VERMESİYDİ. ANLAYAMADIĞIM BİR KONU İSE: KENDİ SOKAKLARINDAN BİR ADAY ÇIKIP 4 OY ALIYORSA DEMEKKİ ŞABAN UYAN A KENDİ ANNE BABASI DIŞINDA AKRABALARI BİLE  OY VERMEDİ DİYE DÜŞÜNÜRÜM. İNSAN YEĞENİNE VEYA AMCASININ OĞLUNA NEDEN OY VERMEZ ÇÖZEMEDİM. BİRDE ŞEVKETİYE SOKAKTA YAŞAYAN GENÇLERDE ADAYLARINA SAHİP ÇIKMADI. MUHABBETE GELİNCE BÜYÜKLERİMİZ BİZLERİ ANLAMIYOR İNSAN YERİNE KOYUP FİKİRLERİMİZE DANIŞMIYOR DİYE SERZENİŞTE BULUNUYORLAR. SİZ BU KAFAYLA GİDERSENİZ DAHA ÇOK DERTLENİRSİNİZ. SEÇİM SONUCUNA GÖRE BENDE BÖYLE BİR KANI OLUŞTU. DEMEKKİ KAZIM TAŞKIN ŞEVKETİYE SOKAĞI İYİ TANIMIŞ VE EZBERLEMİŞ Kİ HEMEN HEMEN TAM DESTEK ALDI.  BURADA ATLANMAMASI GEREKEN BİR KONU İSE KAZIM TAŞKIN IN MERKEZ SOKAKTAN ALDIĞI DESTEK ŞEVKETİYE SOKAKTAN ALDIĞI DESTEK TEN DAHA AZ. KAZIM TAŞKIN I MUHTAR YAPAN OYLAR ŞEVKETİYE SOKAK TAN GELDİ. SEÇİMDE OYLAR SAYILIRKEN EN ÇOK ALGILADIĞIMIZ BUYDU.

YİNEDE BİZLER KÖYÜMÜZLE İLGİLİ SORUNLARDA DUYARSIZ OLMAYACAĞIZ. ARTIK GÜÇLÜ VE ETKİN BİR MUHALEFET OLUŞTU. MUHTAR VE AZALARININ BU MUHALEFET KARŞISINDA NASIL BİR YÖNTEM İZLERLER BİLİNMEZ AMA BİZİM İLGİMİZ  DAHA DA ARTARAK GÜLDİBİ MAHALLESİ İÇİN DEVAM EDECEK….

HERKESÇE BİLİNE…

 

 

FİKRET KESİM

01.04.2014

 

Okunma Sayısı : 2461

 
Yorumlar
emre taşkın
yazın güzel fakat elbetdeki kimse vazgecilmez deyil gercek olan şu varki benim gözümde düzgün siyaset kazandı çünkü secimlere 1 hafta kala kazım taşkını şikayet edip annesine bakmıyor kardeşini dövüyor ellerinden parasını alıyor diye şikayet edenler varya zannetmesinler ki bu olay burada kapandı er yadagec bu kişiler kim olusa olsun bunun hesabını verecek isterse babamın oğlu olsun bu şerefsizlikdir adilik köpeklikdir bu kişiyi ne olusa olsun cıkacak ve bunun hesabını verecek ayıptır milletin ailesine bu tür yalan yanlış iftiralar atılmaz muhtarlık secimi muhtarlıkdan çok inada bindi vebunuda kazım taşkın kazandı oyları 1 deyil 100 kerede saydırsan bu böyle deyiştiremezsin herkez haddini bilecek he bidaki dönemi bekleyin kazım taşkın aday olmayınca osman alişan kazanır tabi ozamana kadar karşısına başka biri çıkmazsa -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- .Benim yazdıklarım sadece seçim sürecinde gözlemlediklerimdir. Muhtarlığı kazanan Kazım abiyi hem sözle hem de bu sayfalardan tebrik ettim. Sadece bazı hareketlerin uygunsuz olduğundan bahsetmiştim. Bu davranışların arasında şayet babana atılan iftiralar da varsa iftirayı atanlar er geç gereken cevabı bulurlar. Benim yapılan iftiralarla ne alakam var da benim yazımın altına yazdın onu anlamış değilim. Geçen sefer babanı destekledim İsmail BAYINDIR bana küsmedi darılmadı. Bu sefer de Osman ALİŞAN ı destekledim. Bunun için Kazım abinin bana dargın olduğunu da zannetmiyorum. Eğer öyle ise onu zaten baban bana iletir. Ne babanla ilgili ne de herhangi bir kişi ile ilgili bilmediğim ve görmediğim hiç bir konuda bir şey söylemem ve yazmam da. Beni diğer insanlarla karıştırıyorsun gibime geldi. Ben sadece köyde çıkan birtartışmada Web sayfasında YSK kararı gereği kaldırdığım bir işlemin konu edilmesi. Bu işlemin niçin kaldırıldığını babana da söylememe rağmen. . Fikret KESİM
(05.04.2014)
selçuk tarım
SLM Siteniz çok güzel olmuş tebrik edeerim
(06.04.2014)
Muammer Yelken
Değerli Kardeşim; Sitemizde yayınlamış olduğunuz muhtar seçimleri ile ilgili yorumları şahsen hoşbulmadığımı ifade etmek isterim.Çünki bu site hendek sakarya türkiyede hatta dünyada okuyucuları olan bi site.30mart seçimlerini aşamamış hala bunu konuşan bir köy olmak bize yakışmadı Bazı köylerde oyların eşit çıkıp yazı tura ile muhtar belli olmuş iken biz hala seçimleri konuşmamız ve bunu sizin siteye taşımanız güldibine yakışmadı diye düşünüyorum Sizlerde dahil gün birlik beraberlik günüdür elele gönülgönüle mahallemize neler verebileceğimizi konuşursak bu bize daha yakışacak. Hoşçakalın Muammer Yelken ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- . Seçimleri konuşmamız gayet normal karşılanmalı. Yıllardır böyle çekişmeli bir yarış olmadı. Ve mahalemiz en son kararını Kazım TAŞKIN dan yana kullandı. Ve karara sonuna kadar saygılıyız. Köyün menfaatleri doğrultusunda atılacak her olumlu adımda da muhtarımızın ve ekibinin yanındayız. Ben izlenimlerimi yazdım yazdıklarımın herhangi bir yerinde yanlış hata veya olumsuz bir bilgi var ise onu tartışalım derim. Senin de dediğim gibi mahallemiz için hep bir aradada ve beraber olmalıyız. Bunu da Muhtar ve ekibi yapacak bizlerde desteğimiz iye iştirak edeceğiz. Ayrıştığımız başka bir konu varmı Abi ?. Fikret KESİM
(06.04.2014)
Çetin kesim
Hiç bir mazeret başarıdan önemli değildir. Eminim Osman ALİŞAN da Kazım TAŞKIN da şu yazı kadar etkilenmemiştir. Bu seçimden. Kazananı tebrik etmek kaybedene moral vermek lazım. Önemli olan bence birliğimizi bozmamak. Editör olarak objektif olmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Bu köy hepimizin.
(07.04.2014)
levent taşkın
merhaba, sitenin editörü olarak yazılarınızda objektif olunuz, aksi taktirde güldibi gibi küçük bir köyde kutuplaşmalara sebep olur güzel köyümüzün huzurunu bozarsınız, saygılar... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- YAZIMIN HANGİ YERİNDE KUTUPLAŞMA İLE İLGİLİ BİR CÜMLE VAR BEN GÖREMEDİM DE ... SİZ NASIL GÖRDÜNÜZ ANLAMIŞ DEĞİLİM. SADECE SEÇİM SÜRECİNDE YAŞANANLARIN VE İZLENİMLERİN YANSIMASI BU. NİYE BU KADAR TEPKİLİSİNİZ BİLMİYORUM... TEPKİNİZİ GERÇEKLERE DAYANDIRIN.. İDDİALARA DEĞİL. FİKRET KESİM
(09.04.2014)
adem yelken
ADAMSIN FİKRET KESİM GÜLDİBİ MAM MİMARI.TEŞEKKÜRLER .BİR KÖYÜ İKİYE BÖLMEYE GEREKYOK GÜLDİBİ GÜLDİPLİNİN DİR UZATMAYA GEREKYOK. ......................................................................................................................................................... ADEM ABİ, HİÇ KİMSENİ KÖYÜ İKİYE BÖLDÜĞÜ YOK. YAZDIKLARIMI DEMEKKİ ART NİYETLİ OKUMUŞSUNUZ. SADECE İKİ YÜZLÜ İNSANLARIN OLDUĞU KÖYDE DAHA DA VAHİM OLAYLAR ÇIKABİLECEĞİNİ FARKETTİM O KADAR. BENİM YANIMDA FARKLI KONUŞUP SENİN YANINA GELİP BENİM LAFIMI FARKLI ANLATAN İNSANLARA ŞAHİD OLDUM. BU DA BENİ ÜZDÜ. BU KÖYÜN DAHA İYİ VE YAŞANABİLİR OLMASI İÇİN BİZLER ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ. HERKESE BİRGÖREV DÜŞMEKTE. YETERKİ HERKES ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRSİN. BU İŞ ADAMLIKLA ALAKASI YOK İNSANLIKLA ALAKASI VAR. BİR SEÇİMİN İZLENİMLERİNİ YAZMAK HATA DEĞİLKİ. BÖLMEK HİÇ DEĞİL. BUNRLAR GERÇEK. GERÇEK DEĞİL DİYORSANIZ SİZE GÖRE GERÇEK OLANLARI DA SİZ ANLATIN BİZ DİNLEYELİM... İTİRAZIMI OLMAZ . FİKRET KESİM
(10.04.2014)
MUAMMER ÇETIN
FIKRET VE BU SITEYI YONETEN KARDEŞLERIMDEN RICAM SITENIN BAŞLIKLARI VE IÇERIGINE TURKLUK TEMSIL EDEN DEYIMLER DEGILDE BIZIM KENDI KULTURUMUZE AIT DEYIMLERI KULLANMANIZ.TEŞEKKUR EDERIM. -------------------------------------------------------- . MUAMMER ABİ, SİTEMİZİN HİÇ BİR YERİNDE BAHSETTİĞİN KELİMELER GEÇMEMEKTE. ŞAYET GEÇSEKİ BİLE BİZLER GÜRCİSTAN DA YAŞAYAN İNSANLAR DEĞİLİZ. BİZLER TÜRKİYE CUMHURİYETİ SINIRLARI İÇERİSİNDE YAŞAYAN BU ÜLKENİN VATANDAŞIYIZ. VE GURUR DUYUYORUZ. KÜLTÜRE GELİNCE BİZLER KÜLTÜRÜMÜZE ZATEN SAHİP ÇIKMIYORUZ Kİ. SAHİP ÇIKMAK İÇİN EMEK İSTER. BU DA LAFLA DEĞİL İCRAATLA OLUR. UMARIM ANLATABİLMİŞİMDİR..
(13.04.2014)
FİKRET KESİM
DEĞERLİ OKUYUCULAR VE WEB SAYFAMIZI ZİYARET EDENLER, BEN KENDİ KÖŞEMDEN İZLENİMLERİMİ VE DEĞERLENDİRMELERİMİ YAZMAKTAYIM. BU SAYFADA YAZDIKLARIM BENİ BAĞLAR. WEB SAYFASINI DEĞİL. DİĞER YAZARLAR NASIL Kİ KENDİNCE YAZI YAZMAKTALAR BENDE KENDİ KÖŞEMDEN YAZIMI YAZIYORUM. AMAÇ KÖYDE OLANLARI VE YAŞANANLARI İNSANLARA İLETMEKTİR. YAZDIKLARIMIN İÇİN DE İFTİRA VE YALAN KELİMELER KULLANMADIĞIM İÇİN RAHATIM. EDİTÖRÜN KÖŞESİNDEN SAYFASI BENİM YAZI YAZDIĞIM BİR YER. WEB SAYFASINDA HABER BİLGİLERİNİ OLDUĞU SAYFALAR İSE TARAFSIZCA YAYIN YAPILAN SAFYALARDIR. TARAFLI OLSAYDIK KAZIM TAŞKIN IN KAZANDIĞI BİR SEÇİMİ HABER KONUSU YAPMAZDIK.... HERKESİN FİKRİNE DE SAYGI DUYUYORUM. ANLAYABİLDİĞİNİZİ UMUYORUM. SAYGILARIMLA. FİKRET KESİM
(16.04.2014)
muammeryelken
Değerli Fikret'Yazıma sözde cevap yazmışsın fakat bana cevap deyil benim yazımı tekrar okumanı rica ederim.Saygılarımla M Yelken ---------------------------------------------------------------------------------------------- .Farkettim abi. Adem abiye yazmam gereken yazıyı sana cevap olarak yazmışım. İlk soruna yazdım cevabı abi.
(19.04.2014)
 
Yazarın Diğer Yazıları
ELEŞTİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNSEK Mİ ?
MUHTARLIK SEÇİMİNİN NABZI
30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİ
EY GEVLİ NE HALDESİN !!
2013 YILI PİKNİĞİ
KÖY PİKNİĞİ Mİ ŞENLİK Mİ ?
NEDEN İLGİSİZ BİR GEVLİ LİYİZ
MERHABA 2012
GEÇMİŞ-BUGÜN-GELECEK
AKTİF BİR KÖY DERNEĞİMİZ OLMALI !!!
DERDİMİZ SADECE İÇME SUYU MU !!!!
HERKESE MERHABA
 
Her hakkı saklıdır. www.guldibikoyu.com-2011
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Sitedeki resim, yazı ve diğer materyaller kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz.