5 Şubat 2023

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK; EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
MİTHAT CEMAL KUNTAY

 
KÖŞE YAZARLARI >> Fikret KESİM
HERKESE MERHABA

HERKESE MERHABA;

         Güldibi (Gevli) nden olan veya köy ile bağlantısı olan herkese  sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Öncelikle kendimi tanıtmak, niçin böyle bir adım atma gereği duyduğumuzu ve bundan sonraki amaçlarımızı anlatmak isterim:

Ben 1972 yılında Güldibi Mahallesi nde doğdum.  Merhum Hikmet KESİM in evlatlarından en büyük olan Merhum Şevket KESİM in 2.ci çocuğuyum.  İlköğrenimimi Güldibi Mahalle İlkokulunda lise öğrenimimi Hendek İmam Hatip Lisesinde okuduktan sonra 1990-92 yıllarında Kırşehir Meslek Yüksek okulunda Muhasebe Bölümünde okuyup mezun olduktan sonra Anadolu Üniversitesi nde İşletme Fakültesinde Lisans eğitimimi tamamladım. Mali Müşavirlik (Muhasebe) mesleği alanında gerekli staj ve yapılan sınav sonucunda da 2005 yılında SMMM yetki belgesi aldım. Halen Sakarya 1.Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren özel bir firmada Muhasebe ve Finansman Müdürü olarak çalışmaktayım.  Evliyim ve 2 çocuk babasıyım. Sakarya nın ilçesi olan Serdivan da ikamet etmekteyim.

İş yoğunluğumdan fırsat buldukça baba ocağımı ve mahallemi ziyaret etmeye, arkadaşlarımla muhabbet etmeye ve mahallemizin temiz havasını solumaktan geri kalmamaya çalışıyorum.

Yıllar önce sanal alemde (internet) öyle mahallelerle ilgili sitelere bakarken Hicriye mahallesinden Recep ŞEKER in kendi mahallesi için yaptığı web sayfasını gezdiğimde içimden niçin bizim mahallemizin de böyle adım atan insanlar yok diye düşünmüştüm. Sonra ben nasıl böyle bir şey düşündü isem belki bir çok kişide aynı şeyi düşünmüşlerdir diye de aklıma geldi. Ve Yılmaz BEKLİYEN arkadaşımızla biz sadece düşünmeyelim ayrıca faaliyete geçelim ve bir adım atıp sitemizi kuralım diye karar aldıktan hemen sonrasında ilk sitemizi 2006 yılında amatörce kurduk ve yayına başlattık. Aldığımız ilk tepkiler genelde iyi idi. Herkesin yorumları ve eleştrilerini dikkate alarak daha da güzelleştirmek adına her geçen gün web sayfamızı yenilemek için gayret ettik. Ve artık çoğunluğun beğeneceği bir web sayfası haline geldi www.guldibikoyu.com veya www.gevli.com .  Umarım herkese faydamız olur ve sonuçta da hayırlı bir iş yapmış oluruz.

Neyi amaçladığımıza gelince ; Herkesin az çok bildiği ve ortak paydada buluştuğu tek bir konu artık köyde yaşayan insanlarımız çok azaldı. Eğitim ve iş için köyden çıkıp şehrimize veya şehir dışına giden insanlarımız yaşama ve iş icabı geri gelmemekteler. Gelmemelerinin bir çok nedeni var ve genelde de haklıdırlar. Hendekte iş imkanlarının kısıtlı olması, iş bulanların ise mahallemize ulaşımın zor olmasından dolayı şehirde yaşama isteği artık köyde yaşamın azalmasına neden olmakta. Tabiki bundan daha farklı nedenlerde bulunabilir. Bizlerde dışarıda yaşamakta olan tüm mahallemizin insanlarımının dikkatini mahallemize çekmek, mahallemiz ile ilgili sorunları, çözüm noktaları, sıkıntılarını bilmelerini sağlamak ve uygun bir platformda onları da yavaş yavaş mahallemize çekebilmek ve mahallemizin sorunlarının çözülmesine katkıda bulunmalarını sağlamak adına web sayfamızda elimizden geldiği kadarı ile herkese söz hakkı vermeye ve iletişimi kesmemeye gayret ediyoruz.

Çocukluğumda sadece benim yaşadığım mahallede 15 e yakın çocuk vardık. Mahallede oyunlar oynar hiçbir zaman sesimiz eksik kalmazdı. Artık o günler yok. Hepimiz büyüdük, evlendik ev geçindirme ve çocuk büyütme telaşındayız. Artık başımızda bizim büyüklerimiz de kalmadı. Demek ki o büyüklerin yerine bizler geçmiş bulunuyoruz. Büyüklerimiz kendi imkanları dahilince köyümüzü şimdikinden daha neşeli ve daha bağlı kültürel yapıda bıraktılar. Şimdilerde ise nedense o eski neşe ve kültürel bağlılık azaldı. Komşu komşunun nazını çekemez oldu. Bir eksiklik var. İşte bu eksikliğin giderilmesi için bizler kendi imkanlarımız dahilinde bu web sayfamızı aktif tutmaya çalışıyoruz Ve insanları önce sanal alemde sonra da köyde bir araya getirmeye çalışıyoruz. Bunun ilk adımı olan Köy toplantılarının başlamasıdır. Her ne kadar Muhtarımız buna Şenlik de dese Dursun YELKEN abimizin köşe yazısında “ Şenlik yerine Piknik daha uygun olur” açılımına aynen katılıyorum. Sonuçta bu da bir adım olması açısından da Muhtarımız Kazım TAŞKIN ıda canı gönülden tebrik ederim. Tabiki bu adımları nasıl bizler web sayfamızı her geçen gün yeniledik sonuçta Piknik te Şenlik e dönüşecektir. Buna inanıyor ve Şenliğe dönüşmesi için atılacak her adımda olacağımı herkesin bilmesini isterim.

Web sayfamız yeni hali ile 30.09.2011 yayına devam etmekte olup sizlerin yorumları ve eleştrileri sayesinde daha iyiye gideceğimizi biliyoruz ve sizlerden de destek vermenizi istiyoruz. Bu paylaşım artık her konuda artmalı ve yeni fikirler üretilmeli ki bizlerde ileride yaşayacağımız mekanlarımızı daha iyi halde bir sonraki nesile teslim edebilelim.

Herkese sağlık sıhhat ve mutluluklar diler, doğduğumuz veya bir şekilde yaşadığımız veya bir şekilde bağlantımız olan güzel köyümüzün daha da yaşanabilir hale gelmesi temennileri ile……

 

 

Fikret KESİM

 

Okunma Sayısı : 3525

 
Yorumlar
Yorum Bulunmamaktadır.
 
Yazarın Diğer Yazıları
ELEŞTİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNSEK Mİ ?
SEÇİM SONRASI HAFIZALARDA KALANLAR
MUHTARLIK SEÇİMİNİN NABZI
30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİ
EY GEVLİ NE HALDESİN !!
2013 YILI PİKNİĞİ
KÖY PİKNİĞİ Mİ ŞENLİK Mİ ?
NEDEN İLGİSİZ BİR GEVLİ LİYİZ
MERHABA 2012
GEÇMİŞ-BUGÜN-GELECEK
AKTİF BİR KÖY DERNEĞİMİZ OLMALI !!!
DERDİMİZ SADECE İÇME SUYU MU !!!!
 
Her hakkı saklıdır. www.guldibikoyu.com-2011
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Sitedeki resim, yazı ve diğer materyaller kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz.