5 Şubat 2023

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK; EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
MİTHAT CEMAL KUNTAY

 
KÖŞE YAZARLARI >> Fikret KESİM
2013 YILI PİKNİĞİ

ŞENLİK TARİHİMİZ NE OLMALI

 

YIL : 2013 . BU YILIN YAPILMASI PLANLANAN AMA TARİHİ AÇIKLANMAYAN KÖY PİKNİĞİMİZİN ( HERKES ŞENLİK DİYOR) NE ZAMAN NEREDE YAPILACAĞI HAKKINDA KİMSEDEN ÇIT YOK.

NEDEN Mİ?

AÇIKLAMAYA ÇALIŞAYIM.  HER GEÇEN YIL PİKNİĞİMİZE KATILAN  KATILIMCI SAYIMIZ ARTMAKTA OLDUĞUNDAN  ARTIK DAHA CİDDİ DÜŞÜNÜLEREK HAZIRLIK YAPILMASI GEREKTİĞİ İÇİNDİR. BU DA BİZE MADDİ YÖNDEN BİRAZ KÜLFET GETİRECEĞİNİ DE HESABA KATARSAK VE EN ÖNEMLİSİ KÖYDE KİMSENİN BU KONUDA ELİNİ CEBİNE ATMAYACAĞINI DA DÜŞÜNÜRSEK TARİHİNİN VE YERİNİN HALA AÇIKLANMAMASINI ANLAMIŞ OLMAMIZ GEREKİR. BU KONUDA HERKES MUHTARIMIZA YÜKLENİYOR DA NEDENSE. KİMSE BİREYSEL OLARAK KENDİNE HİÇ BAKMIYOR. ZATEN TEK YAPTIĞIMIZ DA BAŞKALARI ÜZERİNDEN GEÇİNMEK DEĞİLMİ.. HELE Kİ İŞ MADDİYATA GELDİĞİNDE TAM BİR SAĞIR DİLSİZ VE KÖR OLUYORUZ. YANİ 3 MAYMUNUZ BİR ANLAM DA EKŞİ SÖZLÜKTE..

BEN, KÖY PİKNİĞİMİZİ BU YIL 17 AĞUSTOS VEYA 24 AĞUSTOS TA YAPMAYI TAVSİYE EDERİM. RAMAZAN AYININ TEMMUZ AYINA DENK GELMESİ HAZİRAN AYI OKULLARIN KAPANMASI VE İNSANLARIN CEMİYETLERİNİN ÇOK OLMASI NEDENİ İLE HEM HAZİRAN HEM DE TEMMUZ UYGUN OLMADIĞI İÇİN AĞUSTOS BENCE EN İDEAL AY. AYRICA ÇOĞU İNSAN DA FINDIK NEDENİ İLE KÖY DE OLACAKTIR. CUMARTESİ GECESİ DE YAPILIRSA BENCE SÜPER OLUR KANISINDAYIM.

TABİİ Kİ BİRDE BUNU ORGANİZE EDECEK BİR OLUŞUM YAPILMASI VE MADDİ YÖNDEN DE DESTEKLENMESİ GEREKİYOR. ARTIK VAY KÖYDE PİKNİK VAR HADİ GİDELİM BİR ŞEYLER YİYELİM NASIL SA BELEŞ MANTIĞINI BİR KENARA BIRAKMALIYIZ EY GÜLDİBİ KÖYÜ HALKI…  BENCE KÖYDE İMECE USULU PARA TOPLANMASI VE BU TOPLANAN PARA İLE GÜZEL BİR PİKNİK ( EĞER ŞENLİK HAVASINDA GERÇEKŞELİRSE BENDE BUNDAN SONRA KÖY ŞENLİĞİ DİYECEĞİM) İCRA EDELİM DERİM.

TABİKİ BİDE BU ORGANİZASYONU YAPACAK BİR EKİP TE BULMAK ZOR BİZİM KÖYDE.. 2 YILDIR DERNEK KURALIM DİYE DİYE DİLİMDE TÜY BİTTİ. VERİLEN DESTEK SADECE 3 – 4 KİŞİYİ AŞMADI. HERKES AAA GÜZEL FİKİR YAPIN YAPIN DİYOR ANCAK HADİ GELİN BİZE YARDIM EDİN DEDİĞİMİZDE HERKES KAÇIYOR… EE BİZİM KÖYLÜMÜZDEN DE BU BEKLENİRDİ DİMİ DEMEK İSTEMİYORUM AMA MAALESEF DEMEK ZORUNDA KALDIM BİLE.

NEYSE DÖNELİM BİZ BİZİM PİKNİK MESELESİNE.  DİYECEĞİM O DUR Kİ KANAATİMCE YİNE MUHTARIMIZ KAZIM TAŞKIN A KALACAK BU İŞ. ODA KENDİNCE BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞACAK VE YİNE GEÇEN YILKİ GİBİ BİR PİKNİK ORTAYA ÇIKACAK VE HERKES MUHTARI ELEŞTİRECEK. ÇÜNKÜ EN RAHATI BU. ÇAĞRILAN YERE GİT YEMEK YE , LAFLA, BİRAZ DEDİKODU YAP, SONRA BU PİKNİK BÖYLE Mİ OLUR DİYE DE ELEŞTİR. ÇÜNKÜ EN KOLAYI BU.

ÇÜNKÜ GÜLDİBİ KÖYÜ HALKI HER ZAMAN EN KOLAY YOLU SEÇMESİNİ ALIŞKANLIK YAPTIĞI İÇİN:

SAYIN MUHTARIMIZ KAZIM TAŞKIN, PİKNİK YİNE SİZİN ELİNİZDEN ÖPER. SANA KOLAY GELE….

 

 

FİKRET KESİM

19.04.2013

 

 

Okunma Sayısı : 2126

 
Yorumlar
Yorum Bulunmamaktadır.
 
Yazarın Diğer Yazıları
ELEŞTİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNSEK Mİ ?
SEÇİM SONRASI HAFIZALARDA KALANLAR
MUHTARLIK SEÇİMİNİN NABZI
30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİ
EY GEVLİ NE HALDESİN !!
KÖY PİKNİĞİ Mİ ŞENLİK Mİ ?
NEDEN İLGİSİZ BİR GEVLİ LİYİZ
MERHABA 2012
GEÇMİŞ-BUGÜN-GELECEK
AKTİF BİR KÖY DERNEĞİMİZ OLMALI !!!
DERDİMİZ SADECE İÇME SUYU MU !!!!
HERKESE MERHABA
 
Her hakkı saklıdır. www.guldibikoyu.com-2011
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Sitedeki resim, yazı ve diğer materyaller kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz.