24 Eylül 2023

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK; EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
MİTHAT CEMAL KUNTAY

 
KÖŞE YAZARLARI >> Fikret KESİM
KÖY PİKNİĞİ Mİ ŞENLİK Mİ ?

15.07.2012 PAZAR.  BEKLENİLEN ŞENLİKLERİN GERÇEKLEŞTİĞİ GÜN. BU SENE SAYIN MUHTARIMIZ KAZIM TAŞKIN IN ORGANİZE ETTİĞİ GELENEKSEL GÜLDİBİ KÖYÜ ŞENLİĞİ AŞIRI SICAĞA RAĞMEN BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE ARTAN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ. ASLINDA BEN BUNA ŞENLİK DEMEK TE İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ ŞENLİK HAVASINDA DEĞİLDE DAHA ÇOK KÖY PİKNİĞİ HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ. SAYIN MUHTARIMIZ KAZIM TAŞKIN A VERMİŞ OLDUĞU EMEĞİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ. BİLİYORUM BİR ÇOĞUNUZ BELKİ BEĞENDİ BELKİ BEĞENMEDİ. BELKİ EKSİKLİK BULDU BELKİ YETERLİ DEDİ. EN AZINDAN MUHTARIMIZ, O GÜN ALANDA YAKLAŞIK OLARAK 600 KİŞİYİ BİR ARAYA GETİRMİŞ VE İNSANLARIN BİRBİRLERİNİ GÖRMELERİNİ SAĞLAMIŞTIR. EĞER OLAYA ŞENLİK HAVASINDA BAKARSAK ÇOOK EKSİK VAR. ANCAK ÜST SATIRLARDA DA DEĞİNDİĞİM GİBİ BU BİR ŞENLİK TEN ZİYADE KÖY PİKNİĞİ HAVASINDA GERÇEKLEŞMESİ NEDENİ İLE BENCE AMACINA ULAŞMIŞTIR. MUHTARIMIZIN TEK EKSİĞİ GÜNDÜZ YAPILMASI HUSUSUNDA DİRETMESİ İDİ.  KENDİSİNE GEREKİRSE 16.00 – 22.00 ARASI YAPALIM DENMESİNE RAĞMEN GÜNDÜZ ISRAR ETMESİ İNSANLARIN EĞLENMESİNE VE UZUN SÜRELİ DURMASINI ENGELLEMİŞTİR. OLSUN BU KADARINI DA BEKLEMEYENLER VARDI.

BAKILDIĞINDA BİZLERİN BEKLENTİLERİ OLMAMASI NEDENİ İLE SADECE İNSAN SAYISI ARTIYOR. KATILIMIN ADI KÖY PİKNİĞİNDEN BİR ADIM ÖTEYE ŞENLİĞE GEÇEMİYOR MAALESEF. DURSUN YELKEN ABİMİZİN İLK BAŞLARDA BU ŞENLİK İŞLERİNDE BİR ADIM ÖNE ÇIKARAK AKLINDA GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİKLERİNİ BİLDİĞİM İÇİN İŞTE ŞENLİK BÖYLE OLUR DERDİM ANLATTIKLARINI YAPABİLME ŞANSI VERİLSE İDİ. ŞARTLAR VE İNSANLARA AŞIRI GÜVEN MAALESEF DURSUN YELKEN ABİMİZE BİR KAZIK ATTI.

DURSUN ABİ O KADAR DA UYARDIK SENİ. HATIRLARSAN….

BİZİM KÖYDEKİ İNSANLARIN HALA BANANECİLİK BOŞVER NE GEREĞİ VAR DEMESİ BU TARZ İYİ ŞEYLERİN DE BAŞLAMASINA ENGEL OLMAKTA. ŞUNU BİR DAHA GÖRDÜM Kİ DURSUN ABİMİZİN YERİNDE OLMAK İSTEMEZDİM. İNSANLARA ANLATILAN HER ŞEYİ TEKRAR TEKRAR O ÖYLE DEĞİL BU BÖYLE DEĞİL ŞEKLİNDE ANLATMAK KADAR ZOR BİR DURUM YOKTUR. HELE Kİ BU BİZİM KÖY İSE….

ÇÜNKÜ İLK ANLATILANLARA HERKESİN İNANMASI DURSUN ABİMİZİN İŞİNİ EPEY ZORLAMAKTA. PAZAR GÜNÜ ALANDA DURSUN ABİMİ GÖREMEYİNCE GERÇEKTEN ÜZÜLDÜM. KÖY ŞENLİĞİ İÇİN BİR ÇOK İNSANDAN DAHA İYİ ORGANİZE EDEBİLECEK İKEN BÖYLE BASİT BİR KÖY PİKNİĞİ HAVASINDA GERÇEKLEŞMESİ BİZİM SUÇUMUZ. BAŞTA MUHTAR OLMAK ÜZERE BU KÖYLÜNÜN SUÇU. NEYMİŞ EFENDİM 10.000-TL İSTENMİŞ NEYMİŞ EFENDİM BİZE GÖRE PAHALI İMİŞ.

BASİT BİR HESAP YAPAR İSEK ;

GÜNDE 1 PAKET SIGARA İÇEN BİR KİŞİ 1 YIL BOYUNCA ORTALAMA 365 PAKET SIGARA İÇMİŞ OLUR.

ORTALAMA 8-TL DERSEN PAKETİNE  365 * 8-TL = 2.920-TL EDER.  BU BEDELİN ALTI DA  BİRİNİ ( YANİ ORTALAMA 500-tl ) VERECEK 20 SİGARA TİRYAKİSİ BULAMADIK KOSKOCA GÜLDİBİ KÖYÜNDE. SIGARAYA VAR AMA KÖYE YOK. NE TUHAF.

ŞİMDİ ÖNÜMÜZDEKİ YIL TEKRARLANACAK MUHTARIMIZIN ŞENLİK DEDİĞİ BENİM KÖY PİKNİĞİ DEDİĞİM ORGANİZASYONU ÜSTELENEBİLECEK GÖNÜLLÜ KİMSE ÇIKACAĞINI SANMIYORUM BU PİNTİ KÖYDE. PİNTİ DİYORUM ÇÜNKÜ GERÇEKTEN PİNTİYİZ. EN AZINDAN KÖY WEB SİTEMİZE YAPILAN DESTEKTEN ANLADIK KÖYLÜMÜZÜN NE KADAR PİNTİ OLDUĞUNU. TABİKİ DESTEK VERENLER MÜSTESNA. YİNE İŞ KÖY MUHTARIMIZA KALACAK HAKLI OLARAK TA MUHTARIMIZ KÖY PİKNİĞİ HAVASINDA DEVAM ETTİRECEK.

YA DA BEN HAKSIZ ÇIKACAM KÖYDEN ELİ SIKI OLMAYAN 20 KİŞİ ÇIKIP BU ORGANİZASYONU ORGANİZE EDEBİLECEK BİR GRUP OLUŞTURACAK. YADA BİR KİŞİ TEK BAŞINA ÜSTLENECEK ..

TABİKİ BU SON YAZDIĞIMA BEN NASIL İNANMADIM İSEM SİZLERDE OKURKEN HADİ YA BİZİM KÖYDE Mİ 20 KİŞİ BU İŞİ ORGANİZE EDECEK DİYECEKSİNİZ.

İNŞALLAH ÇIKARDA BEN YANILMIŞ OLURUM.

GENELDE HERKES BEN NİYE KÖY PİKNİĞİ DİYORUM DİYE DE BANA SİTEM DE EDİYORLAR. NEDENİNİ KISACA ANLATAYIM. BELKİ GİDENİNİZ VARDIR DİĞER KÖY ŞENLİKLERİNE. GENELDE ŞENLİKLERDE SANATÇILAR BULUNUR, SES SİSTEMİ VARDIR, O GÜNE HAS ORGANİZASYONLAR YAPILIR, KÜLTÜREL YEMEKLER İKRAM EDİLİR, KÜLTÜREL KIYAFETLER GİYİLİR VE EL SANATLARI TEZGAHLARI KURULUR, SABAH ERKEN SAATLERDE BAŞLAR VE GECE DE DEVAM EDER. VS VS .  İNSANLAR YERİNDE DURMADAN SAATLERCE EĞLENİRLER.  PEKİ BİZİM KÖY PİKNİĞİNDE NE OLDU. İNSANLAR SICAKTAN KAÇTI VE GRUPLAR HALİNDE SOHBETLER EDİLDİ.  KAYNAŞMA OLMADI. BEN HALA BENİM KÖYÜMDEN OLUPTA O GÜN ORDA OLAN BİR ÇOK İNSANI HALA TANIMIYORUM.  KISACASI TANIŞMALAR GERÇEKLEŞMEDİ. KİM KİMİ TANIYORSA ONUN YANINDA OTURDU VE SOHBET ETTİ. BİDE TEK TİP YEMEK İKRAMINDAN YENİLDİ. CANI SIKILAN DA ERKEN KAÇTI. BU NEDENLE BENDE KÖY PİKNİĞİ DİYORUM.

ZATEN ŞENLİK OLSA İDİ GELEN ÖZEL MİSAFİRLERİMİZ İÇİN ÖZEL MASALAR KURULUR. GELEN MİSAFİRLERİMİZ SUSUZ KALMAZ. İKRAMSIZ KALMAZ. BASİT TABAKLAR İLE İKRAMLAR YAPILMAZDI. BUNLAR İÇİN BİR EKİP GÖREVLENDİRİLİR VE GÖREVLENDİRİLEN ARKADAŞLAR KAYMAKAM BEYİN MASASINDA SU EKSİKLİĞİNİ FARKEDERDİ. HEMEN ŞUNU DÜŞÜNMEYİN BAK MUHTARI BAŞLADI ELEŞTİRMEYE DİYE . HAYIR BENİM ELEŞTİRDİĞİM PİKNİĞE ŞENLİK DİYENLERE KARŞILIK BU CÜMLELERİM.

YİNEDE MUHTARIMIZ KAZIM TAŞKIN DAN ALLAH RAZI OLSUN EN AZINDAN O GÜN BİR ÇOK KİŞİYİ BİR ARAYA GETİRDİ.

ARTIK KÖY PİKNİĞİNİ ŞENLİK HAVASINDA YAPMA ZAMANI. BENCE ARTIK DURSUN YELKEN ABİMİZİN YAPMAYI DÜŞÜNDÜKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRME ZAMANI.

NE DERSİNİZ…

 

FİKRET KESİM

31.07.2012

Okunma Sayısı : 2341

 
Yorumlar
Yorum Bulunmamaktadır.
 
Yazarın Diğer Yazıları
ELEŞTİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNSEK Mİ ?
SEÇİM SONRASI HAFIZALARDA KALANLAR
MUHTARLIK SEÇİMİNİN NABZI
30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİ
EY GEVLİ NE HALDESİN !!
2013 YILI PİKNİĞİ
NEDEN İLGİSİZ BİR GEVLİ LİYİZ
MERHABA 2012
GEÇMİŞ-BUGÜN-GELECEK
AKTİF BİR KÖY DERNEĞİMİZ OLMALI !!!
DERDİMİZ SADECE İÇME SUYU MU !!!!
HERKESE MERHABA
 
Her hakkı saklıdır. www.guldibikoyu.com-2011
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Sitedeki resim, yazı ve diğer materyaller kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz.