5 Şubat 2023

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK; EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
MİTHAT CEMAL KUNTAY

 
KÖŞE YAZARLARI >> Fikret KESİM
MERHABA 2012

MERHABA 2012

 

EVET YENİ YILA BAŞLADIK. ASLINDA ÇOKTAN BİTTİ DESEK YERİDİR. BAKIN 14 GÜNÜ BİTİRDİK DAHA GÖZÜMÜZÜ KIRPMADAN. KULAKLARI ÇINLASIN ÜNİVERSİTEDE Kİ MUHASEBE ÖĞRETMENİM, “ BAŞLANILAN GÜN BİTMİŞTİR, BAŞLANILAN HAFTA BİTMİŞTİR, BAŞLANILAN AY BİTMİŞTİR, BAŞLANILAN YIL DA BİTMİŞTİR ASLINDA BUNU TEK BİZ FARKETMİYORUZ.” DERDİ..

ÜZERİNDEN TAM 21 YIL GEÇMİŞ. BU CÜMLELERİ DUYALI.

ŞİMDİ AYNI ŞEYİ 2011 İÇİN DEMİYORMUYUZ. YAKINDA DA EVET ÇOK YAKINDA DA 2012 İÇİN DİYECEĞİZ. 2012 YILI DİĞER GELECEK YILLAR İÇİN HEP AYNI DİLEKLERİN OLACAĞI BİR YIL OLACAK. BİR ÖNCEKİ SENEDEN DAHA İYİ , SAĞLIKLI , MUTLU VE BOL KAZANÇLI YIL OLMASI DİLEKLERİ. ÖYLE DEĞİLMİDİR. HER YENİ YILDAN BU DİLEKLERİ İSTEMEZMİYİZ.

AYNI ŞEYLERİ GÜLDİBİ KÖYÜ İÇİNDE İSTİYORUZ. HERKESİN SAĞLIKLI BOL KAZANÇLI VE MUTLU OLDUĞU BİR KÖY OLSUN GÜLDİBİ KÖYÜ 2012 YILI VE SONRASINDA. TABİKİ EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ. PEKİ BU DİLEKLERİ İSTEDİKTE OLMASI İÇİN HERKESİN KENDİ ÜZERİNE DÜŞENİ NE KADAR YAPACAK .

DÜŞÜNCEM ODUR Kİ KENDİMİ DE KATARAK SÖYLÜYORUM BİZİM BU TOPLUMDA BANANECİLİK VARKEN , BANA DOKUNMASINLARDA KİME DOKUNURLARSA DOKUNSUNLAR, BİDE BUNLARLA MI UĞRAŞACAĞIZ MANTIĞI OLDUĞU SÜRECE İLERİYE DOĞRU DEĞİL HEP SORUNLARIMIZLA GERİ GİDECEĞİMİZE İNANIYORUM. TABİKİ BU BENİM DÜŞÜNCEM…

2012 YILINDA ;

n  YOLLARIMIZIN GENİŞLEYECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUM.

n  YOL KENARINDA AVLUSU OLAN TARLA VE EV SAHİPLERİNİN AVLU VE KAPI LARININ DÜZGÜN HALE GETİRMELERİNİ ÜMİT EDİYORUM.

n  YENİ SU SİSTEMİNİN KULLANILMASINI SAĞLANARAK MUSLUK TAN SU İÇEBİLMEYİ VE ÇARŞIDAN SU ALINMA İŞLEMİNİN BİTMESİNİ ÜMİT EDİYORUM.

n  YENİ SU SİSTEMİ DEVREYE GİRMESİ İLE DERE SUYU İLE BAHÇE SULANMASINI, MUSLUK SUYU İLE BAHÇE SULANMAMASINI ÜMİT EDİYORUM.

n  ŞENLİKLERİN YAPILACAĞI GÜZEL BİR ALAN AYARLANMASI VE HER YIL TEKRARLANMASI DÜŞÜNÜLEN KÖY ŞENLİKLERİ İÇİN BİR TERTİP KOMİTESİNİN OLUŞTURULMASINI ÜMİT EDİYORUM.

n  KÖY HALKINA YAKIN VE BİZLERİ ANLAYABİLEN VE TOPARLAYICI BİR İMAM ATANMASINI ÜMİT EDİROYUM.

n  KÖY İÇİNDE OTURULABİLECEK VE ESKİDEN OLDUĞU GİBİ SOHBETLERİN YAPILDIĞI KÖY ODASININ YENİLENMESİNİ ÜMİT EDİYORUM.

n  3 AYDA BİR KÖY MUHTARIMIZIN VE HEYETİNİN TOPLANTI YAPARAK ; YAPTIKLARI VE YAPACAKLARI İŞLEMLER HAKKINDA BİLGİ VERMESİNİ ÜMİT EDİYORUM.

n  KÖY DERNEĞİNİN YENİ BİR YÖNETİM SEÇİLEREK DEVREDİLMESİNİ VE BU YENİ YÖNETİME HERKESİN DESTEK VERMESİNİ ÜMİT EDİYORUM.

n  KÖY DERNEĞİ NİN KÖY İÇİN GEREKLİ OLAN TÜM ÇALIŞMALARI YAPARAK ÜYE AİDATLARI VE YENİ ÜYELER İLE GÜZEL PROJELERE  ADIM ATMASINI ÜMİT EDİYORUM.

n  KÖY DERNEĞİ ADINA BİR MİNİBÜS ALINMASINI VE KÖYDEN ULAŞIMIN SAĞLANMASINI ÜMİT EDİYORUM.

n  KÖYDEKİ YETİŞTİRİLEN ÜRÜNLERİMİZİN PAZARLANABİLECEĞİ BİR SANAL ORTAM HAZIRLANARAK YETİŞTİRDİĞİMİZ BAHÇE ÜRÜNLERİNİN DEĞERİNDEN SATILMASINI VE KÖY HALKINA KAZANÇ SAĞLAMASINI ÜMİT EDİYORUM.

n  KÖY GELECEĞİNE YATIRIM YAPILMASI VE KÖYÜN İLERİDE YAŞAYABİLECEĞİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ŞİMDİDEN KONULARIN BELİRLENEREK TEDBİRLERİN ALINMASINI ÜMİT EDİYORUM.

 

…….. BENİM AKLIMA İLK ANDA BUNLAR GELDİ. İNANIYORUM Kİ SİZLER BUNU KATLAYARAK ÇOĞALTABİLİRSİNİZ.

ANCAK ŞÖYLE DE BİR TEDİRGİNLİĞİM VAR. YUKARIDA SAYDIĞIM MADDELERDEKİ KONULARIN HİÇBİRİ 2012 DE GERÇEKLEŞMEYECEĞİ. ÇÜNKÜ BUNLARIN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN NE BİREY OLARAK NEDE TOPLUM OLARAK NEDE KÖY MUHTARI OLARAK BİRLİKTE HİÇ BİR ADIM ATMIYORUZ. HERKES BİREYSEL OLARAK KENDİ BAŞINA ADIMLAR ATMAKTA ODA BÜTÜNÜNDE KİMSEYE YARAMADIĞIDIR. ÖNEMLİ OLAN EKİP ÇALIŞMASI VE BÜTÜNLÜĞÜ KORUMAKTIR.

 BUNU YAPABİLMEK İÇİN SE

“” BANANE KÖYDEMİ YAŞIYORUM SANKİ “”

MANTIĞINDAN UZAKLAŞARAK

“” ORASI BENİM KÖYÜM “”

DİYEREK SAHİPLENMEKTİR.

 

 

HERKESE SAĞLIKLI VE MUTLU GÜNLER DİLERİM.

 

 

FİKRET KESİM

14.01.2012

 

Okunma Sayısı : 2235

 
Yorumlar
Yılmaz
Güzel bir yazı olmuş eline sağlık kardeşim
(15.01.2012)
MUAMMER ÇETIN
benım guzel fıkret kardeşım.once koy ıdaresını durust gerçekten kışısel çıkarlarını arka plana atıp koyun menfaatlerını one alacak eskısı gıbı durust kışılere ıhtıyaç va. sanırım ılk problemımız sızın gıbı gençlerden durumu musaıt olaanları degerlendırmek gerekır. bırde senden rıcam sıtenın başında kırmızı yazı bayrak toprak olen vatan falan da fılan buraya daha guzel bır yazı koysanız sankı turk koylerını andırıyor bu profıl dursun duymasın ha. soyledıgımı
(01.02.2012)
 
Yazarın Diğer Yazıları
ELEŞTİRMEDEN ÖNCE DÜŞÜNSEK Mİ ?
SEÇİM SONRASI HAFIZALARDA KALANLAR
MUHTARLIK SEÇİMİNİN NABZI
30 MART 2014 YEREL SEÇİMLERİ
EY GEVLİ NE HALDESİN !!
2013 YILI PİKNİĞİ
KÖY PİKNİĞİ Mİ ŞENLİK Mİ ?
NEDEN İLGİSİZ BİR GEVLİ LİYİZ
GEÇMİŞ-BUGÜN-GELECEK
AKTİF BİR KÖY DERNEĞİMİZ OLMALI !!!
DERDİMİZ SADECE İÇME SUYU MU !!!!
HERKESE MERHABA
 
Her hakkı saklıdır. www.guldibikoyu.com-2011
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Sitedeki resim, yazı ve diğer materyaller kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz.