5 Şubat 2023

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK; EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
MİTHAT CEMAL KUNTAY

 
KÖŞE YAZARLARI >> Dursun YELKEN
ARIZA FİKİRDE Mİ YOKSA KANDA MI?

  Sakarya, 23 Nisan 2011

 

Ne de olsa "hürriyet" var ya, isteyen istediğini düşünür. Ne söylediğiniz, niçin söylediğiniz hiç ama hiç ehemmiyetli değildir. Doğru ya da yanlış, hatta yalan bile olsa ne çıkar. Önemli olan söylemek. Herkes bir şeyler söylüyor, yazıyor, çiziyor. Siz neden söylemeyesiniz. Kimse gıkını bile çıkaramaz.

 

Hayatınız boyunca elinize bir tek kitap almadığınız halde ilmi konferanslar verebilir, her sahanın âlimi(!) de kesilebilirsiniz.  Söylediklerinizin daha tesirli olabilmesi için kendinize asil(!) bir şecere uydurabilir, asaletinizi taçlandırmak için tarihi şahsiyetlerle akrabalık kurabilir, falan padişahı anne cihetinden,  filan paşayı da baba cihetinden pek asil(!) şecerenize dâhil edebilir ve göğsünüzü gere gere de övünebilirsiz. Kimse size cevap verme tenezzülünde bile bulunmayacak, bir tarafı ile gülmeyecektir.

 

Dilerseniz azınlık türetici konferanslar, toplantılar, paneller de düzenleyebilirsiniz. Aydıkları zaman bin pişman olacakları bu tür faaliyetler için topluluklar öbek öbek gelip size katılacak, ellerini ovuşturarak minnet duygularını sunarak teşekkür edecek ve söylediklerinizden bir şey anlamasa dahi elleri çatlayana kadar alkışlayacaktır.

 

Gölgesinde, gayet güvenli yaşadığınız bayrağa da hakaret edebilir, her türlü nimetlerinden faydalandığınız Türk devletinin temelini de dinamitleyebilirsiniz. Vatan hainleri al bayrağı indirip, kendi paçavralarını asarken seyredebilir, dilerseniz bunları da alkışlayabilirsiniz. Sizi hiç kimse rahatsız etmeyecek, hakkınızda iddianameler hazırlanmayacaktır. Aksine; evlad-ı vatan, sizi huzursuz ettiği gerekçesi ile mahkeme kapılarında sürünecektir.

 

            “Arıza fikirde mi, kanda mı?” Sorusu artık beni hiç ilgilendirmez oldu. Hangi sebeple olursa olsun gaflet ve delaletin evliliğinden doğacak çocuğun adı “ihanet” olur.

 

            Hisse alanlara selam olsun.

 

            Tanrı Türk’ünü koruyacaktır.

Okunma Sayısı : 2498

 
Yorumlar
özcan ercan
Yazın çok güzel fakat son cümleniz hiçte hoş gelmedi.Allah türkü değil kendisine sığınan emirlerini yerine getiren müslüman kullarının yanında yer alacak ve koruyacaktır.Allah sadece türkü korur dersek diğer milletten olan müslüman kardeşlere ayırımcılık yapılmış olacağı kanısındayım
(23.05.2011)
TÜRKMEN BEYİ
Öncelikle bu yazınızdan dolayı sizi tebrik eder,bu tür yazılarınızın devamını dilerim.Arıza fikirde mi,yoksa kanda mı?” sorusuna da verdiğiniz o muhteşem cevapınızdan dolayı ayrıca sizlere teşekkür ederim.TANRI TÜRKÜ KOROSUN...
(11.07.2011)
özcan ercan
" TANRI TÜRKÜNÜ KORUYACAKTIR " ifadesinde bulunulmaktadır.Müslüman olmayan türkü de ALLAH koruyacakmıdır yada koruması yönünde duacımısınız acaba.
(09.08.2011)
Dursun Yelken
Yahu sevgili kardeşim, dua bana ait değil mi? İster öyle derim, ister böyle derim. Takdir Allah'ındır. Sadece Türk'ü mü koruyacak, Türk'ten başkasını korumayacak mı? Bunlar çok sakat düşüncelerdir. Dua, kişinin Allah'tan isteğidir. Bir şeyin olmasını istemek, başka bir şeyin olmamasını istemek değildir. "Tanrı Türk'ü Korusun" duası, kendi soyumuz için yaptığımız bir duadır. Burada, başka milletlere veya Özcan'lara fenalık söz konusu değildir. Bir üniversite mezununun, imla kurallarının yakınından dahi geçmeyen ifadelerine cevap vermek zorunda kalmak, ne kadar vahim bir durum. Yazdıklarını okumuyor musun? İlkokul ikinci sınıf seviyesinde kurulan cümlelere cevap vermek, bana pek ciddi gelmiyor. T.T.K.
(10.08.2011)
özcan ercan
uzatmamak adına büyüğüm olarak haklısındır diye nokta koyuyorum.
(18.08.2011)
Dursun Yelken
Özcan, Herkesin olduğu gibi, senin de her fikre karşı fikir ileri sürme hakkın var. Karşındakinin yaşı veya mevkisi önemli değildir. Ama hepimizi aşan değerler vardır. Bunları küçümsemek kimsenin haddi değildir. Bir milletin adı küçük harflerle yazılmaz. "Türk" kelimesi alelade bir kelime değildir. Soyumuzun adıdır. Bunu asla küçük harflerle yazamayız. Ben sana bunu anlatmaya çalıştım. Yoksa, bunun dışında kimin ne dediği hiç umurumda olmaz. Kayda değer gördüğüm yazılara cevap verdiğim gibi, kaale almadığım yazılara güler geçerim. Yazdığım bir yazı hakkında senin gibi bir kardeşimin değerlendirme yapması beni son derece mutlu eder. Ama dediğim gibi, hepimizin müşterek değerlerine son derece saygılı olmalıyız. Senin kasıtlı bir cümle kurmayacağını bildiğim için uyardım. Kasıt olduğunu düşünsem, daha başka türlü yazardım. Umarım, meramımız anlaşılmıştır. T.T.K.
(19.08.2011)
 
Yazarın Diğer Yazıları
GÜLDİBİ KÖYÜ ŞENLİKLERİ VE BİRKAÇ TEKLİF
BENT DERESİ GERÇEK BİR ŞÖLEN ALANINA DÖNÜŞEBİLİR!
MAZİ GÜZELDİR, HELE Kİ İÇİNDE OLDUĞUMUZ MAZİ AYRI GÜZELDİR..
 
Her hakkı saklıdır. www.guldibikoyu.com-2011
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Sitedeki resim, yazı ve diğer materyaller kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz.