7 Aralık 2023

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK; EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
MİTHAT CEMAL KUNTAY

 
KÖŞE YAZARLARI >> Metin GENÇ
MERHABA

MERHABA;

                Tüm Güldibi (Gevli) halkını sevgi ve saygı ile selamlıyor, köyümüze ait sitenin yeni yüzü ile hayırlı olmasını diliyor, köy halkının bu platformdan en iyi şekilde faydalanmasını temenni ediyorum.

                Kısaca kendimi hatırlatmam gerekirse; Güldibi köyünden Gencağa’nın oğlu olan İsmail’in torunu, Necmi’nin ise oğluyum.

                Köyün kurucuları  muhacirlikte Artvin’den gelmiş ve bu köyü kurmuşlar. Daha sonra ise çeşitli vesileler ile değişik yerleşim yerlerine dağılmışlardır. Bu dağılanların bir kısmı başka şehirlere ve bir kısmı ise eski memleketlerine yani Murgul Korucular (Gevli) köyüne geri dönmüşlerdir. Ancak hiçbiri aslını ve O köyde yaşamasa da gerek Murgul’daki köyünü, gerekse Hendek’teki köyünü unutmamıştır. Bizlerde Hendek’te olduğu gibi Murgul’a da gittiğimizde “Gevli’ liyim” diyebiliyor ve bundan da haz alıyoruz. Bu haz atalarımızın birlikteliğinden başlamakta ve gelenek ve kültürümüzle devam etmektedir. 

                Birliktelikler zaman içersinde azalmış ve kısmen şekil değiştirmiş olsa da çağımızın iletişim araçlarından internet bu açığı bir nebzede olsa kapatmakta ve uzak mesafeleri yakınlaştırmaktadır. Bunun için oluşturulan köyümüze ait bu internet sitesini hazırlayan ve büyük emek-zaman harcayan Fikret KESİM ve Yılmaz BEKLEYEN arkadaşlarımızı tebrik ediyor, bana da bu platformda yer verdikleri için ayrıca teşekkür ediyorum.

                Bende başta işim gereği konularda açıklayıcı yazılar yazmaya çalışacağım. Bu konularla ilgili e-posta ile  gönderilecek sorularınızı ayrıca  cevaplanacaktır.

Görüşmek üzere… Hoşçakalın…

 

Okunma Sayısı : 2763

 
Yorumlar
Yorum Bulunmamaktadır.
 
Yazarın Diğer Yazıları
TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİK KARTI
ADRES KAYIT İŞLEMLERİ
BOŞANMA
EVLENME İŞLEMLERİ
DOĞUM ve ÖLÜM İŞLEMLERİ
ULUSLARARASI AİLE CÜZDANI
 
Her hakkı saklıdır. www.guldibikoyu.com-2011
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. Sitedeki resim, yazı ve diğer materyaller kaynak gösterilse dahi izinsiz kullanılamaz.